Často kladené otázky

Jak poznám, že terapie vhodná pro mne nebo moje dítě?

Napište mi do kontaktního formuláře, co hledáte. Ráda Vám odpovím na Vaše dotazy, popřípadě dám kontakt na jiné zařízení. V případě, že se domluvíme na spolupráci, po několika (nejčastěji) 5 sezeních uděláme rekapitulaci a rozhodnete se, zda budete chtít pokračovat.

Jak často mám chodit, jaký je rozdíl mezi terapií a poradenstvím?

O psychoterapii by se jednalo v případě, že si klient přeje porozumět sobě a zbavit se svého trápení a důvěřuje, že je to možné. Pro proces terapie je dobré chodit na sezení 1x týdně nebo alespoň 1x za 14 dní

Poradenství míří na rozvinutí všech možností klienta v konkrétní situaci, pomoci nalézt vlastní řešení a zdroje v odstranění překážek, které mu brání dosáhnout cíle. Sezení probíhají nejčastěji 1x měsíčně.

Jak jsou dlouhá sezení?

První sezení bývají delší, trvají 90 minut, aby bylo dostatek času probrat, s čím přicházíte. Na prvním sezení Vám vysvětlím podobu a podmínky spolupráce a požádám o podpis "Kontraktu o spolupráci" viz 

Všechna další sezení trvají 60 minut. 

Stejné je to při práci s dětmi a dospívajícími, jen na prvním sezení budu ráda, když přijdou rodiče sami bez dítěte. 

Dodržuji začátky sezení, nenechám Vás čekat.

Jak je to s důvěrností informací?

Zajištění důvěrného prostředí je nezbytným předpokladem psychologické práce. Při práci s dětmi a dospívajícími předpokládám spolupráci s rodiči, ale i tam se snažím vytvořit pro klienty v maximální míře důvěrné prostředí.

Jak čerpat příspěvek pojišťoven? 

Některé zdravotní pojišťovny nabízejí příspěvek na péči, který vyplácejí ZPĚTNĚ, na základě DOKLADU o poskytnuté a zaplacené péči.

Informujte se, prosím, na stránkách Vaší pojišťovny, každá má jiné podmínky a nabízí jiné možnosti (výši příspěvku, počet sezení, věk dětí apod).

Máte-li zájem o čerpání příspěvku, napište mi to, prosím PŘEDEM (emailem nebo přes kontaktní formulář)